Çevre ve İSG Bilinci

Değerli İş Ortaklarımız, 

Kuruluşundan itibaren ‘Çevre ve ISG Yönetim Sistemi’ kapsamında üretim gerçekleştiren YALÇIN BORU, Çevre ve ISG bilincini ortaya koymuş ve Çevre ve ISG Yönetim Sistemini oluşturup uygulayarak almış olduğu ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgeleri ile Çevre ve ISG bilincini onaylatmıştır. YALÇIN BORU, Çevre ve ISG ile ilgili tüm ulusal ve uluslar arası standartlarının ve mevzuatlarının şartlarına uyacağını taahhüt ederek kurmuş olduğu Çevre Yönetim Birimi ile yasal değerlendirme raporlarını ilgili bakanlığa beyan etmektedir.

Değerli İş Ortaklarımız,

Üretim aşamalarında önceliğimiz “İş Sağlığı ve Güvenliği” dir. Bu kapsamda uyguladığımız OHSAS 18001 Yönetim Sistemi ile personelimizi, üretimimizi ve çalışma ortamlarımızı kontrol ederek olası istenmeyen olayların önüne geçerek daha kaliteli ve güvenli üretim için gerekli olan güvenli iş ortamlarını oluşturmaktayız. İş kazası oranlarında, çevreye zararlı atıkların miktarlarında ve doğal kaynakların gereksiz kullanımında her dönem azalan bir ivme ile Çevre ve ISG bilincimizin ne denli etkili olduğunu görmekte ve ölçmekteyiz.

Değerli İş Ortaklarımız,

Siparişini verdiğiniz ve teslim aldığınız ürünlerimizde kullanılan ambalajların geri dönüşümü için ambalajın niteliklerine göre (plastik, kağıt gibi) kaynağında sınıflandırarak size en yakın ambalaj atığı toplama noktalarına ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Bununla birlikte; kullanım sonucu oluşan ambalaj atıklarınızı kaynağında sınıflandırdıktan sonra Lisanslı Geri Dönüşüm firmalarına vermeniz uygun olacaktır. Lisanslı Geri Dönüşüm Firmalarına, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığına ait http:atikyönetimi.cevreorman.gov.tr linkinden ulaşabilirsiniz.

Tüm canlıların; özgürlük, eşitlik ve uygun yaşam koşullarını sağlayan bir çevre içinde yaşamak temel haklarıdır. Gelecek nesiller için dünyamıza sahip çıkmak bizlerin sorumluluğundadır. Yalçın Boru olarak bu sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bu sorumluğu her daim hatırlatmak yaşam alanlarımızın sürdürebilirliği için bir görevimizdir.

Yalçın Boru olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek adına sizleri gerekli bilince ve duyarlılığa sahip olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla, 

YALÇIN BORU JEOTERMAL İML. İNŞ. TURZ. NAK. GIDA TERMAL SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.