ÖN İZOLASYONLU - JEOTERMAL FİTTİNGS MALZEMELERİ (BORU BAĞLANTI PARÇALARI)

 

Ön izolasyonlu fittings yani jeotermal boru bağlantı parçaları, ön yalıtımlı boruların kullanıldığı bütün tesisatlarda öncelikle güvenlik ve verimliliğin garanti altına alınmasını sağlar.

Ön İzolasyonlu - Jeotermal Fittings Malzemeleri Nelerdir?

Ön izolasyonlu (Jeotermal) fittings malzemeleri yani boru bağlantı parçaları, sıcak veya soğuk akışkanların naklinde kullanılan ön yalıtımlı boruların her türlü bağlantı ve ek yerlerinde kullanılan elemanlardır. Boru hatları bu sayede yönlendirilir ve tesisat ihtiyaca göre şekillendirilir. Konut, endüstri tesisi, gemicilik sektörü veya tarım alanında kullanılan jeotermal boruların birleştirilmesi bu fittings malzemeleri  ile gerçekleştirilir.

Ön İzolasyonlu Fittings Malzeme Çeşitleri Nelerdir?

Ön izolasyonlu boru bağlantı parçaları tesisattaki kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Jeotermal fittings malzeme çeşitleri arasında şunlar bulunur:

  • Ön İzolasyonlu Dirsekler: Ön izolasyonlu boruların yön değiştirme işleminde jeotermal dirsekler kullanılır. Bu dirsekler 30°, 45°, 60° ve 90°’lik açılarla üretilmektedir. Jeotermal dirseklerin isteğe bağlı olarak özel açılarda üretimi de yapılabilir.
  • Ön izolasyonlu T ve Branşmanlar: Ön izolasyonlu T ve branşmanlar, jeotermal boruların yönlendirilmesinde kullanılan, T, paralel T ve branşman ayırıcılardan oluşur.
  • Ön İzolasyonlu Redüksiyonlar: Ön izolasyonlu redüksiyonlar, jeotermal boruların çap değişikliklerinde kullanılan fittings malzemesidir.
  • Ön izolasyonlu kompansatörler: Ön izolasyonlu kompansatörler, jeotermal boruların ısı değişimlerinin sebep olduğu genleşme ve büzülmeyi telafi etmek için kullanılır.
  • Ön izolasyonlu sabit mesnetler: Ön izolasyonlu sabit mesnetler, jeotermal boru tesisatlarındaki genleşme ve büzülmeleri kontrol etmek amacıyla hattın sabitlenme ihtiyacı olan yerlerinde kullanılır.

Jeotermal Fittings Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

Ön izolasyonlu boru bağlantı parçaları, ihtiyaca göre birbirleri ile kombine olarak kullanılır. Örneğin sabit mesnetler ile dirsek ve T kombinasyonu yapılabilir. Jeotermal fittings malzemeleri birleştirilirken ön izolasyonlu boru birleştirme seti kullanılır. Bu sayede boru hatlarındaki akışkanın ısısı maksimum seviyede korunarak taşınır. Ön izolasyonlu fittings malzemeleri, Jeotermal Plastik Boru, Jeotermal Çelik Boru, Jeotermal GRE&GRP Boru ve Jeotermal Bakır Boru gibi çeşitlere uygun olarak üretilir.

Ön İzolasyonlu Boru Bağlantı Parçalarını Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Jeotermal boru çeşidine uygunluğuna: Boru bağlantı parçaları, tesisatta kullanılan ön yalıtımlı borularla uyumlu olamalıdır. Örneğin bu parçaların seçimi plastik, çelik veya bakır boru çeşitleri ile uygun olmalıdır.
  • İzolasyon materyalinin kalitelisine: Jeotermal fittings ürünleri enerji verimliliği için yüksek kalite standartlarında olmalıdır. Bunun için kalite standartları ile ilgili belgeler kontrol edilmelidir.
  • İzolasyon kiti kullanımına: Boru hattının akışkan ısısını muhafaza edebilmesi için izolasyon kiti kullanılmalı. Bu sayede sızdırmazlık ve güvenli ısı nakli sağlanır.
  • Kurulumunun kolay olmasına: Ön izolasyonlu boru bağlantı parçalarının kurulum ve montajının kolay olması gerekir. Ayrıca jeotermal boru montajı için gerekli hususlara azami derecede dikkat edilmesi gerekir.

Yalçın Boru, jeotermal boru ve ön izolasyonlu boru bağlantı parçalarının çeşitliliği ile her türlü ihtiyacı karşılayacak ürün yelpazesine sahiptir. Projelerinize uygun yüksek kalitede jeotermal boru ve bağlantı parçası çeşitleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

;
Online WhatsApp Chat