25

YALÇIN BORU JEOTERMAL 1997 yılında sektörün ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak için toplam 23.000 m² saha üzerine kurulu 7.200 m² kapalı alanda kurulmuştur.

KALİTE

KALİTE GÜVENCE

Yalçın Boru yönetimi ve çalışanları, müşterilerin özel gereksinimlerine titizlik göstermeye kendilerini adamış olup, kalite güvence sistemini, her bir sözleşme ve projenin gerektirdiği kalite standartlarını benimseyen eğitimli personelden oluşan etkin bir organizasyonla sürdürmektedir. Kalite çalışmalarımızı, proses içi ve bitmiş ürün testi, denetimi ve dokümantasyonu için en titiz kalite kontrol gereksinimlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlamaktadır.

KALİTE KONTROL & LABORATUVAR

Yalçın Boru'da kalite kontrol sistemi, hammadde girişinden nihai ürünün tesisimizden çıkışına kadar tüm üretim proses aşamalarında ürünü, üretim standartları ve müşteri şartnamelerine göre kontrol altına almaktadır.

Laboratuvardaki testlerin kapsamı, girdi hammaddelerin test edilmesini, üretim sürecinin her aşamasından sonra ürünün test edilmesini ve bitmiş ürünün test edilmesini içerir.

Laboratuvarda kalite kontrol deney ve muayeneleri belirlenen sıklıklarda ve kalibrasyonları yapılmış cihazlar ile yapılmaktadır. Yalçın Boru laboratuvarında yapılan deney ve muayeneler:

Yoğunluk Tayini (ISO 845)

MFI Tayini (ISO 1133)

OIT (ISO 11357-6)

Kopma Uzaması (ISO 6259-1)

Hidrostatik Basınç Testi (ISO 9080)

Görsel Muayene Testleri( ölçü, ebat kontrol)

Fiziksel Muayeneler (EN 253,EN 448,TS EN 12201-2)'dir.

AR&GE

Yalçın Boru, uzman çalışma kadrosu ve ileri teknoloji kullanabilme olanakları ile sürekli gelişime odaklanmış bir kuruluş olma özelliğine sahiptir.
Yalçın Boru, müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek için kaynaklarının büyük bir kısmını AR-GE çalışmalarına ayırarak, bu çalışmalarını ürün çeşitliliği ve farklılığı için kullanmaktadır.
AR-GE bölümünün misyonu, tüketicinin talepleri doğrultusunda ürün değişikliklerini gerçekleştirerek, pazar ihtiyaçlarına zamanında müdahale edip, düşük maliyetli yüksek kalitede ürünlerin üretilmesi ve geliştirilmesi için çalışmalar gerçekleştirmektir.

;
Online WhatsApp Chat